Yogasoul Eğitmenlik Eğitimi Ücreti 2020

MERİÇ ÜNAL VE CEREN BODUR İLE 200 SAAT YOGA ALLIANCE ONAYLI UZMANLAŞMA PROGRAMI


Buluşma Tarihleri:


1.Buluşma  10-11 Ekim     (stüdyo+online)

2.Buluşma  31-1  Kasım    (stüdyo+online)

3.Buluşma  28-29 Kasım    (stüdyo+online)

4.Buluşma  19-20 Aralık   (stüdyo+online)

5.Buluşma   9-10 Ocak     (stüdyo+online)

6.Buluşma   6-7  Şubat    (stüdyo+online)

7.Buluşma  27-28 Şubat    (stüdyo+online)

8.Buluşma  27-28 Mart     (stüdyo+online)

9.Buluşma  24-25 Nisan    (stüdyo+online) 


Bu buluşma tarihlerine ek olarak eğitim süresince her çarşamba akşamı 2 şer saat buluşma.

Not:  Online Buluşma tarihleri net olmakla birlikte, Studyo buluşmaları pandemi sürecine bağlı olarak  buluşma tarihleri içerisinde değişebilir. (Örneğin 1. Buluşma yerine 2. Buluşma stüdyoda olabilir) Studyoya gelerek katılım isteğe bağlıdır. Eşzamanlı zoom dan eğitim yapılacaktır.

Buluşma Saatleri:  

Hafta sonları 10:00-16:00 arasında (45dk mola öğle arası)

Her Çarşamba 19:30-21:30 

İnziva:  Mayıs ayı içerisinde 4 gece 5 gün (program ücretine dahil değildir) 

Pandemi süreci gidişatına göre net tarih kararlaştırılacaktır. 

 

Yoga Uzmanlaşma Programı Ücreti 2020: 

Yoga eğitmenlik eğitimi için Yogasoul 3 farklı ödeme seçeneği sunmuştur 

1-Erken Ödeme Avantaji 

Peşin  4.500TL+KDV ( Son ödeme tarihi 24 Ağustos 2020 )

2-Peşin Ödeme

5.000TL+KDV. Ön kayıt 1000TL

3-Vadeli Ödeme

1.800TL+KDV 3 Taksit Toplam 5.400TL+KDV    

         

Tanışma Günleri: 


Meriç Ünal ve Ceren Bodur ile çıkacağımız yolculuğumuzun detaylarını ve aklınıza takılan her konuyu konuşacağımız aşağıdaki tanışma günlerinden birini tercih edebilirsiniz.

   

22 Ağustos Cumartesi 17:00 (stüdyo+zoom üzerinden)


https://zoom.us/j/95052317995?pwd=Y0dQUjUxWVp4Y2xSdjdJVWFpOXRHUT09

Meeting ID: 950 5231 7995

Password: 902309


26 Eylül Cumartesi 17:00  (stüdyo+zoom üzerinden)


https://zoom.us/j/93169479508?pwd=WmZwZnRyUFlpa3p4S2NGZVk3Zk5ZQT09

Meeting ID: 931 6947 9508

Password: 669831


Yoga Uzmanlaşma Programının Amacı 


Yoga Uzmanlaşma Programı binlerce yıl öncesine dayanan yoga öğretisinin temelleri üzerine kurulmuştur.  Yoga asanaları, yoga felsefesi, nefes ve meditasyon alanlarında kendi pratiğinde derinleşebilmen ve bu alanları karşı tarafa doğru aktarabilme yetisine sahip olabilmen hedeflenmektedir. Yoga Uzmanlaşma Programı her şeyden önce kişinin kendi özüne doğru yaptığı bir yolculuktur. Fiziksel pratikler ile bedensel farkındalık geliştirirken, aynı zamanda kendini tanıma yolunda çok önemli bir adım atmış olacaksınız.

Yoga uzmanlık programı hem sağlığınız hem de kişisel ve ruhsal gelişiminiz için size güvenilir araçlar sunar.  Her sene bu program sonunda uluslararası standartlarda ( Yoga Alliance Onaylı) uzmanlar yetiştiriyoruz.

Yoga Eğitmenlik Eğitimine Kimler Katılabilir


Yoga Eğitmenlik eğitimine katılmak için, yogayı bir meslek olarak seçmeniz şart değildir. Kendi bedeni ve zihniyle sağlıklı ve derin bir ilişki kurmak isteyen, yogayı daha yakından ve ayrıntılı öğrenmek ve kendi yoga pratiğini yapmak isteyen herkes bu programdan yararlanabilir. Bu programa katılabilmek için herhangi bir sağlık engelinizin olmaması yeterlidir. 

Yoga Uzmanlaşma Programının Süreci


Yoga uzmanlaşma program süresince katılımcıların buluşmalara katılımı zorunludur; katılımcılar herhangi bir mazeret durumunu önceden bildirilmekle yükümlüdür. Katılımcılar 10 ders asistanlık ve gözlem, bireysel okumalar, ödevler ve araştırmalar yapacak, uzmanlıklarına dair çoklu geri bildirimler ve mentörlük alacaktır. Program sonunda öğrendiklerimizi ölçme amaçlı sınav yapılacaktır.

Yoga Uzmanlaşma Programının İçeriği


Yoga Tarihi, Yoganın Kökeni, Yoganın Gelişimi, Yoga Felefesi, Yoga Metinleri, Vedalar, Upanisadlar, Bhagavad Gita (Mahabarata), Yoga Sutralar, Hatha Yoga Pradipika, Yoganın 8 kolu, Yoganın Temel Kavramları, Meditasyon, Drishti, AUM, Namaste, Prana, Nadiler, Koshalar, Kundalini, Elementler, Çakralar, Çakra Meditasyonu, Gunalar, Yogadaki Temel Uygulamalar, Pranayama,  Bandhalar, Mantralar, Kriyalar, Mudralar, Asanalar

Yoga Alliance Sertifika


Yoga Alliance Sertifikasını almaya hak kazanmak için hafta sonu buluşmalarının tamamına, stüdyodaki yoga derslerine(online da katılım mümkün)  (haftada en az 2 ders) ve inzivaya katılmak, verilen ödevler ve okumaları eksiksiz yerine getirmek, program sonunda Yogasoul bünyesinde 10 ders yeni uzman derslerini vermek veya hocalarca belirlenen eşdeğer bir çalışmaya katılmak zorunludur.

Yogasoul, Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance Kuruluşunca onaylı bir yoga okuludur. Eğitim içeriği Yoga Alliance Kurumu tarafından onaylanmıştır. 


Yogasoul Yoga Alliance Kimlik Numarası (ID):  276123 


Meriç Ünal Kimdir?


Yogaya 2004 yılında Esra Pulak ile başlamış, 2011 yılında Ferhan Yüksel ile 200 saatlik IYF Hatha Yoga Eğitmenliği’ni tamamlamıştır. Aynı yıl enerji ile ilgili kişisel gelişim arayışları sırasında Tuba Küçükaksu ile Oneness çalışmalarına katılıp Deeksha uyumlayıcısı olmuştur. 2013 yılında Denge Merkezi’nde    Dr. Zerrin Başer ile NLP tabanlı Çözüm Odaklı Erickson Koçluğu eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında Cem Şen’den Yi Jin Jing eğitimi, 2015 Ferhan Yüksel Ayurveda Temel Eğitimi, 2017 yılında Berivan Aslan Sungur’dan 30 saatlik Yin Yoga Eğitmenliği, 2020 yılı Devrim Akkaya dan 30 saat Çakraların Psikolojisi eğitimi almıştır. Çalışma hayatı süresince dönem dönem Hatha ve Yin yoga hocalığı yapmıştır. Tüm bu çalışmalara başladığından bu yana çeşitli eğitim ve atölyelere katılarak yoga konusunda bilgi dağarcığını geliştirmeye devam etmektedir. Halen Ankara Yogasoul’da Hatha-Vinyasa yoga dersleri vermektedir.


Ceren Bodur Kimdir?


Ceren Bodur 2014 yılında Yogainn den 200 Saat Yoga Alliance Yoga Eğitmenlik eğitimini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’dan 2017 yılında 30 saatlik Yin Yoga Eğitmenliği almıştır. Merkez Bankası çalışanlarına 2 sene yoga dersleri vermiştir ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde 5 senedir yoga eğitmenliği yapmaktadır. 2018 yılında Zeynep Aksoy ile Advayta Yoga 15 saat Yoga Felsefesi eğitimi almıştır. Ankara’nın tek Antigravity Silver stüdyosu olan Yogasoul un kurucusudur ve stüdyosunda Antigravity Yoga eğitmenlik eğitimleri verilmektedir. Kendisi Antigravity Fundamentals 1-2, Ariel Yoga1-2 ve Restorative eğitmenliğini tamamlamış ve Bali’de Yogabeyond’dan Acrovinyasa eğitimi almıştır. 2020 yılında TINT YOGA dan Inside Flow eğitmenliğini tamamlamıştır.


Son Gönderiler

İleri Seviye Yoga Programı

İleri seviye Yoga programı.4 hafta boyunca toplam 8 ders.Bu program bir süredir yoga pratiği yapan herkes için uygundur. Pratiğinizi geliştirmenize yardımcı olacak bu program dışardan bakıldığında zor görünen asanaların hizalanmaları ve çalışma teknikleri üzerine bilgiler içeriyor. Doğru teknikler ve disiplinli çalışma sonunda pozların aslında göründüğü kadar zor olmadığını farkedecek ve bedeninizin sınırlarını yeniden keşfetme fırsatı bulacaksınız. Her ders farklı bir beden bölgesinin güçlenme ve esneme tekniklerini beraber çalışacağız ???????? Gelin pratiğimizi paylaşalım ????
...

Devamını okuyun

Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 108 Saat Yoga Alliance Onaylı Online veya Stüdyo

Ankara Yogasoul veya Online Olarak

Elif Böcekli ile 108 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 23 Ocak’ta başlıyor. 


Bu program her ne kadar yin yoganın temellerini atıp detaylarına daldığımız bir program olsa da, genel olarak yoga pratiğimize dair yeni bir bakış açısı geliştirmemizi sağlıyor. 

Estetik kaygılarımızdan özgürleşip “ideal beden” ya da “ideal poz” algısının ötesine geçip o anki ihtiyacımıza uygun olarak değişebilen ve bizim için işlevsel olan yoga asana pratiğini keşfetmeye başlıyoruz. 


Bu eğitim süresince; Yin yoga pozlarını deneyimlerken anatomik farklılıklarımızı karşılaştırarak, bedenimize en uygun olan poz alternatiflerini oluşturmayı, fiziksel bedenimizin sınırlarını, hareket açıklığını ve potansiyelini keşfetmeyi, yoga pozlarının enerji bedenimizde, duygusal ve zihinsel dünyamızdaki karşılığını araştırmayı hedefliyoruz. 


Bu eğitimin sonunda; ezbere dayalı olmayan anatomi bilgisini yoga pratiğimize aktarma, kişisel pratiğimizi oluşturma, yoga derslerimizin içine yin yoga pozlarını dahil etme, farkındalık temelli yin yoga dersleri verebilme becerisi geliştirmiş olacağız. 


Eğitimin içeriği


...

Devamını okuyun

Yoga Pozlarına Hareketlerine Sanskrit Dilinde Asana Denir

Asana, yoga pozlarının fiziksel uygulamasıdır. Yoganın fiziksel yönüne geniş anlamda atıfta bulunmanın yanı sıra, asana, “Handstand benim için gerçekten zor olan bir asanadır" gibi tek bir pozu tanımlamak için de kullanılabilir.


Çoğu insanın yoga pozlarını daha spesifik olarak asana olarak adlandırılabilir. Yoganın sekiz basamağı vardır. Yoga asana'nın yanı sıra pranayama (nefes egzersizleri), dhyana (meditasyon), yamalar (sosyal davranış kuralları), niyamalar (kendi kendine gözlemler), pratyahara (duyuların geri çekilmesi), dharana (konsantrasyon) ve samadhi'yi (mutluluk) da kapsar. .


Asanaların Faydaları

Asanalar esnekliği, kuvveti ve dengeyi geliştirmek için yapılır.1 Nefes alma ve odaklanma, stresi ve endişeyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Pozlar sadece fiziksel egzersizler anlamına gelmez, daha çok fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığı iyileştirmek için bütünsel olarak bir zihin-beden uygulaması olarak kullanılır.


Yoga Pozlar için Sanskritçe İsimler

Asana, trikonasana, virabhadrasana ve eka pada rajakapotasana gibi yoga pozları için Sanskrit adlarında kullanılır. Bunu ve diğer birkaç Sanskrit terimini bilmek, bu karmaşık isimleri çözmenize yardımcı olabilir. Örneğin eka pada tek ayak anlamına gelir, bu nedenle bu pozlarda bir ayağın diğerinden farklı bir şey yapmasını bekleyebilirsiniz. Parsva, taraf anlamına gelir (genellikle bir tarafa bakan bir poz), parivrtta, çevrilmiş anlamına gelir (genellikle bir pozun bükülmüş bir versiyonu) vb. Bu kalıpları anlamaya başlamak, isimlerin daha anlamlı olmaya başlamasına yardımcı olur....

Devamını okuyun

Adres

Birlik Mahallesi 486. Sokak No 7 Çankaya Ankara

Telefon

03124950500

Çalışma Saatleri

Haftaiçi : 10:30 - 20:30

Haftasonu: 10:30 - 16:00

E-Posta

info@yogasoul.com.tr

Yabancı kalmayın, bize ulaşın!

İletiniz en kısa sürede değerlendirilerek tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İlginiz için Yogasoul ekibi olarak teşekkür ederiz.

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkür Ederiz!
Lütfen e-posta adresinizi ve mesajınızı doğru ve yazınız