Yoga Uzmanlaşma Programının Amacı

 200 SAAT YOGA ALLIANCE ONAYLI UZMANLAŞMA PROGRAMI

Yoga Uzmanlaşma Programının Amacı 

Yoga Uzmanlaşma Programı binlerce yıl öncesine dayanan yoga öğretisinin temelleri üzerine kurulmuştur.  Yoga asanaları, yoga felsefesi, nefes ve meditasyon alanlarında kendi pratiğinde derinleşebilmen ve bu alanları karşı tarafa doğru aktarabilme yetisine sahip olabilmen hedeflenmektedir. Yoga Uzmanlaşma Programı her şeyden önce kişinin kendi özüne doğru yaptığı bir yolculuktur. Fiziksel pratikler ile bedensel farkındalık geliştirirken, aynı zamanda kendini tanıma yolunda çok önemli bir adım atmış olacaksınız.

Yoga uzmanlık programı hem sağlığınız hem de kişisel ve ruhsal gelişiminiz için size güvenilir araçlar sunar.  Her sene bu program sonunda uluslararası standartlarda ( Yoga Alliance Onaylı) uzmanlar yetiştiriyoruz.

Yoga Eğitmenlik Eğitimine Kimler Katılabilir

Yoga Eğitmenlik eğitimine katılmak için, yogayı bir meslek olarak seçmeniz şart değildir. Kendi bedeni ve zihniyle sağlıklı ve derin bir ilişki kurmak isteyen, yogayı daha yakından ve ayrıntılı öğrenmek ve kendi yoga pratiğini yapmak isteyen herkes bu programdan yararlanabilir. Bu programa katılabilmek için herhangi bir sağlık engelinizin olmaması yeterlidir. 

Yoga Uzmanlaşma Programının Süreci

Yoga uzmanlaşma program süresince katılımcıların buluşmalara katılımı zorunludur; katılımcılar herhangi bir mazeret durumunu önceden bildirilmekle yükümlüdür. Katılımcılar 10 ders asistanlık ve gözlem, bireysel okumalar, ödevler ve araştırmalar yapacak, uzmanlıklarına dair çoklu geri bildirimler ve mentörlük alacaktır. Program sonunda öğrendiklerimizi ölçme amaçlı sınav yapılacaktır.

Yoga Uzmanlaşma Programının İçeriği

Yoga Tarihi, Yoganın Kökeni, Yoganın Gelişimi, Yoga Felefesi, Yoga Metinleri, Vedalar, Upanisadlar, Bhagavad Gita (Mahabarata), Yoga Sutralar, Hatha Yoga Pradipika, Yoganın 8 kolu, Yoganın Temel Kavramları, Meditasyon, Drishti, AUM, Namaste, Prana, Nadiler, Koshalar, Kundalini, Elementler, Çakralar, Çakra Meditasyonu, Gunalar, Yogadaki Temel Uygulamalar, Pranayama,  Bandhalar, Mantralar, Kriyalar, Mudralar, Asanalar

Yoga Alliance Sertifika

Yoga Alliance Sertifikasını almaya hak kazanmak için hafta sonu buluşmalarının tamamına, stüdyodaki yoga derslerine(online da katılım mümkün)  (haftada en az 2 ders) ve inzivaya katılmak, verilen ödevler ve okumaları eksiksiz yerine getirmek, program sonunda Yogasoul bünyesinde 10 ders yeni uzman derslerini vermek veya hocalarca belirlenen eşdeğer bir çalışmaya katılmak zorunludur.

Yogasoul, Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance Kuruluşunca onaylı bir yoga okuludur. Eğitim içeriği Yoga Alliance Kurumu tarafından onaylanmıştır. 

Yogasoul Yoga Alliance Kimlik Numarası (ID):  276123 


Senem Ceren Mısırlıoğlu Kimdir?

Ceren Bodur 2014 yılında Yogainn den 200 Saat Yoga Alliance Yoga Eğitmenlik eğitimini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’dan 2017 yılında 30 saatlik Yin Yoga Eğitmenliği almıştır. Merkez Bankası çalışanlarına 2 sene yoga dersleri vermiştir ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde 5 senedir yoga eğitmenliği yapmaktadır. 2018 yılında Zeynep Aksoy ile Advayta Yoga 15 saat Yoga Felsefesi eğitimi almıştır. Ankara’nın tek Antigravity Silver stüdyosu olan Yogasoul un kurucusudur ve stüdyosunda Antigravity Yoga eğitmenlik eğitimleri verilmektedir. Kendisi Antigravity Fundamentals 1-2, Ariel Yoga1-2 ve Restorative eğitmenliğini tamamlamış ve Bali’de Yogabeyond’dan Acrovinyasa eğitimi almıştır. 2020 yılında TINT YOGA dan Inside Flow eğitmenliğini tamamlamıştır.


Son Gönderiler

Yogasoul Hamak 1. Kademe Uzmanlaşma Programı

Ceren Bodur ile Yogasoul Hamak Yogası Programının büyülü dünyasında eğitmen olmaya hazır mısın?

Bu yeni teknik ile denge, esneklik, güç kazanmayı ve kazandırmayı öğreneceksin.
Ve tüm bunları öğrenirken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın. 

-Bu 3 günlük temel eğitim içinde havada tüm yönlerde serbestçe hareket etmenin gücünü, heyecanını ve keyfini yaşayacaksın.

- YS Hamak programının diğer tüm egzersiz çeşitlerinden farkı, omurga üzerindeki baskı azaltılarak omurların arası açılmakta ve bu baskısız ortamda bazı hareketleri rahatlıkla yapılmasına olanak sağlamaktadır. 
...

Devamını okuyun

YOGA SKOLYOZ İÇİN FAYDALI MIDIR ?

SKOLYOZ NEDİR ?

Omurganın çoğunlukla göğüs (thoracic) ve/veya bel (lumbar) bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir. Tek başına olabileceği gibi, kifoz (kamburluk; arkadan öne doğru anormal bir eğrilik) ile beraber de görülebilir (Kifoskolyoz). Normal omurgada yukarıdan aşağıya düz bir şekilde uzanan omurlar (omurgayı oluşturan kemikler) skolyozlu omurgada sağa, sola doğru ve/veya kendi eksenleri etrafında dönerler.
Hastalık kız çocuklarında çok daha sık görülür. Özellikle 30 dereceyi geçen skolyozlar genç kızlarda erkeklere oranla on kat fazla görülmektedir. Kesin sayı tam olarak bilinmemekle birlikte Türkiye’de yaklaşık 2,5 milyon skolyoz hastası olduğu düşünülmektedir.
Skolyoz omurganın sırt veya bel bölgelerinin yana doğru eğilmesidir. Bazen normalde var olan sırttaki kamburluk veya beldeki çukurluğunda artması ile beraber olur. Skolyoz oluşumunun nedeni; çok farklı sebeplere bağlı olabilir. Doğumsal, spastik çocuklar, idiopatik (sebebi belli olmayan) enfeksiyona bağlı veya tümöre bağlı olabilir. Ailesel yatkınlık idiopatik olan tümünde mevcuttur.


...

Devamını okuyun

Adres

Birlik Mahallesi 486. Sokak No 7 Çankaya Ankara
Yol Tarifi Alın

Telefon

03124950500

Çalışma Saatleri

Haftaiçi : 10:30 - 20:30

Haftasonu: 10:30 - 16:00

E-Posta

info@yogasoul.com.tr

Yabancı kalmayın, bize ulaşın!

İletiniz en kısa sürede değerlendirilerek tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İlginiz için Yogasoul ekibi olarak teşekkür ederiz.

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkür Ederiz!
Lütfen e-posta adresinizi ve mesajınızı doğru ve yazınız