YOGASOUL EL DURUŞU OKULU


TÜRKİYE HANDSTAND OKULU

Çoğumuz Handstand de durmanın ulaşılmaz olduğunu, yaptigimiz YOGA pratiğinin bu duruşu yapmak için henüz yetersiz olduğunu düşünmekteyiz.

Handstand çalışmaları içinizdeki cocugun ortaya çıkartmanın ve eğlenceli bir egzersiz olmasının yanında her gün Handstand pratiği yapmanın sağlığınız içinde çok önemli olduğunu unutmayin. Size bunun ile ilgili 5 sebebi aşağıda detaylandiriyorum.

KİMLER İÇİN

- Eğitim programı 18 yaş ve üzeri için hazırlanmıştır.

- Her seviye yoga öğrencileri için uygundur.

OKULUMUZ DA

- Handstand alanında ustalaşmanızı sağlayacak bir eğitim programı planlanmistir.

- Handstand duruşunu geliştirmek ve güçlendirmek isteyenler için en uygun eğitim programı hazirlanmistir.

- İleri seviyede güç esneklik ve core çalışacağımız bir eğitim programıdır.

OKULUMUZUN FAYDALARI NELERDİR?

- Handstand öğrenmek sadece güç değil, aynı zamanda esneklik, denge ve konsantrasyon geliştirmeye yardımcı olacaktır.

OKULUMUZA KATILMANIZ İÇİN SİZE 5 SEBEP

1) Üst Bedeni Kuvvetlendirir

Hergün belirli sürelerde Handstand yapamaya çalışmak veya yapmak yüksek miktarda omuz, sırt ve kol gücü kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Gücünüzü artırmak için günde 5-10 sn setler halinde toplamda 1 veya 2 dk duvarda veya yardımsız durmanız halinde üst vücut kaslarınızda hızlı değişimi sizde görebilirsiniz.

2) Dengenizi Artırır

Daha önce Handstand de durmayı denediyseniz, kendinizi kaldırabilmek için güçlü olamanızın gerekliğinin yanında en önemlisi de dengeleme becerilerine sahip olmanız gerekmektedir.

Özellikle herhangi bir yardım almadan Handstand yapmayı denerseniz, kaslarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanız ve düşmemeniz için sürekli olarak küçük ayarlamalar yapmanızı gerekmektedir.

3) Ruh Sağlığınızı Artırır

Handstand sadece gücünüzü artırıp denge kabiliyetinizi artırmanıza değil ayrıca sizi mutlu etmeye yarar bunun sebebi kan akışınız tamamen tersine döner ve özellikle beyninize giden kan akışı gergin hissettiğiniz zamanlarda size enerji veriri ve sakinleştirir.

Handstand pratiği yapmak stresinizi azaltmasının yanında stres hormonu olan kortizon hormonu salgılanmasının azalttığı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Kısa vadede stresin azldığını göreceksiniz ve zamanda küçük depresyon ve endişe ( anxiety ) hallerinizde azalma olacaktır.

4) Merkez Kontrol Gücünüzü ( Core ) Artırır

Sadece karın kaslarınıza odaklanarak saatler harcamanıza gerek yok – Handstand e çıkarken eğlenebilir ve core gücü de oluşturabilirsiniz.

Baş aşağı durduğunuzda, kaslarınızı stabilize etmeye zorlarsanız, sürekli olarak karın kaslarınızın yanı sıra kalça fleksörleriniz, kalçalarınızı, iç uyluk kaslarınız, oblikleriniz ve Handstand pozunda iken alt sırtlarınız gibi diğer temel kas gruplarınız üzerinde çalışırsınız.

Handstand için her gün antrenman yapmak size dengeli, süper güçlü bir merkez kontrol gücü kazandıracaktır.

5) İskelet ve Kemik Sağlığı, Dolaşım ve Doğru Nefes Almada Yardımcı Olur

Handstand teknik olarak ağırlık kaldırma egzersiz olduğundan, kemiklerinizi güçlendirmeye yardımcı olur, böylece osteoporoza daha az eğilimli olabilirsiniz.

Bunun yanında Handstand omurga sağlığınız için önemlidir. Genel olarak ayakta ve oturarak zamanımızı geçiririz ve ters duruş yaptığımızda omurgada ayakta ve oturarak oluşan sıkışmalar ters yönde bir rahatlama sağlar. Ayrıca omuz, kol ve bilek eklem ve kemiklerinizde olumlu etkisi de çoktur.

Ters duruş yaptığınızda baş aşağı olmanızdan dolayı ayaklarınız ve bacaklarınız üzerindeki basıncı hafifletirken ve aynı zamanda diyaframınızı ters yönde esnetir, bu da ciğerlerinize kan akışını artırır ve daha sağlıklı bir dolaşım için size taze kan gönderir.

Son Gönderiler

Yogasoul Hamak 1. Kademe Uzmanlaşma Programı

Ceren Bodur ile Yogasoul Hamak Yogası Programının büyülü dünyasında eğitmen olmaya hazır mısın?

Bu yeni teknik ile denge, esneklik, güç kazanmayı ve kazandırmayı öğreneceksin.
Ve tüm bunları öğrenirken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın. 

-Bu 3 günlük temel eğitim içinde havada tüm yönlerde serbestçe hareket etmenin gücünü, heyecanını ve keyfini yaşayacaksın.

- YS Hamak programının diğer tüm egzersiz çeşitlerinden farkı, omurga üzerindeki baskı azaltılarak omurların arası açılmakta ve bu baskısız ortamda bazı hareketleri rahatlıkla yapılmasına olanak sağlamaktadır. 
...

Devamını okuyun

YOGA SKOLYOZ İÇİN FAYDALI MIDIR ?

SKOLYOZ NEDİR ?

Omurganın çoğunlukla göğüs (thoracic) ve/veya bel (lumbar) bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir. Tek başına olabileceği gibi, kifoz (kamburluk; arkadan öne doğru anormal bir eğrilik) ile beraber de görülebilir (Kifoskolyoz). Normal omurgada yukarıdan aşağıya düz bir şekilde uzanan omurlar (omurgayı oluşturan kemikler) skolyozlu omurgada sağa, sola doğru ve/veya kendi eksenleri etrafında dönerler.
Hastalık kız çocuklarında çok daha sık görülür. Özellikle 30 dereceyi geçen skolyozlar genç kızlarda erkeklere oranla on kat fazla görülmektedir. Kesin sayı tam olarak bilinmemekle birlikte Türkiye’de yaklaşık 2,5 milyon skolyoz hastası olduğu düşünülmektedir.
Skolyoz omurganın sırt veya bel bölgelerinin yana doğru eğilmesidir. Bazen normalde var olan sırttaki kamburluk veya beldeki çukurluğunda artması ile beraber olur. Skolyoz oluşumunun nedeni; çok farklı sebeplere bağlı olabilir. Doğumsal, spastik çocuklar, idiopatik (sebebi belli olmayan) enfeksiyona bağlı veya tümöre bağlı olabilir. Ailesel yatkınlık idiopatik olan tümünde mevcuttur.


...

Devamını okuyun

Adres

Birlik Mahallesi 486. Sokak No 7 Çankaya Ankara
Yol Tarifi Alın

Telefon

03124950500

Çalışma Saatleri

Haftaiçi : 10:30 - 20:30

Haftasonu: 10:30 - 16:00

E-Posta

info@yogasoul.com.tr

Yabancı kalmayın, bize ulaşın!

İletiniz en kısa sürede değerlendirilerek tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İlginiz için Yogasoul ekibi olarak teşekkür ederiz.

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkür Ederiz!
Lütfen e-posta adresinizi ve mesajınızı doğru ve yazınız